Bankroto administratorius

Tinkamas bankroto administratorius padės išspręsti visas bankroto problemas

Žinoma, kad fizinių asmenų bankroto įstatymas suteikia progą grįžti į pilnavertį gyvenimą. Šiuo įstatymu gali pasinaudoti visi asmenys, kurių pagrindinė interesų vieta yra Lietuvoje. 2013 metais kovo 1 dieną įsigaliojęs įstatymas suteikė teisę ne tik bankrutuoti, bet ir pradėti gyvenimą iš naujo, kuris nebus prislėgtas nepakeliamos skolų naštos.

Tinkamas bankroto administratorius

tinkamas bankroto administratorius

Įstatymas Lietuvoje buvo sutiktas dvejopai. Vieni džiaugėsi, kad Lietuva tampa tikra demokratijos šalimi, kai gyventojai turi ne tik pareigas, bet ir teises. Šiuo atveju, tai teisė bankrutuoti. Kiti suskubo kritikuoti ne tik šią teisę, bet ir patį įstatymą, nes nuoširdžiai tiki, jog juo pasinaudos tik sukčiauti nusprendę asmenys. Tinkamas bankroto administratorius gali tokius identifikuoti, todėl tikslo pasiekti sukčiaujant, nepavyks.

Naudinga pasidomėti:

Bet kuris bankrotą administruojantis asmuo pasakys, kad tikėti įstatymo žala nereikia. Jis turi teikti naudą. Nauda akivaizdi — įstatymu skatinama atstatyti asmens mokumą, o ne įklampinti į neišbrendamą skolų liūną.

Fizinių asmenų bankrotas ir bankroto administratorius

Bankroto administratoriaus pasirinkimas yra liberalus procesas. Fizinis asmuo gali pats susirasti administruojantį asmenį, kuris, jo manymu, geriausiai atliks savo darbą, arba administratorius gali būti paskirtas teismo. Bet pačią bankroto procedūrą gali pradėti tik pats fizinis asmuo, kuris ne vėliau kaip prieš mėnesį raštu turi pranešti kreditoriams, kad ketina kreiptis į teismą, dėl bankroto bylos iškėlimo. Darbas nesudėtingas, jei kreditorių yra nedaug, jei daugiau teks šiek tiek pavargti, kad visi kreditoriai būtų informuoti, kitu atveju procesas pasibaigs dar net neprasidėjęs.

Tik teismas gali patvirtinti bankroto administratoriaus kandidatūrą, o teismo nutartyje iškelti bankroto bylą turi būti nurodyta pinigų suma, kurią administratorius gali naudoti fizinio asmens būtiniesiems poreikiams tenkinti. Akivaizdu, kad fizinio asmens gyvenimas, gaunamos lėšos ir turtas bus kontroliuojami. O nuosavybės teise valdomas turtas gali būti parduotas.

Bankroto procedūra

Žinoma, kad bankrotas nėra maloni procedūra proceso dalyviams (bankrutuoti nusprendusiam asmeniui ir kreditoriams), bet ji reikalinga, kad sunkumai išnyktų. Procesas atrodo elementarus, bet jis turi savo vingrybių ir paslapčių. Bankrutuoti nusprendusiam asmeniui, o gal dar vis abejojančiam, geriausia būtų kreiptis pas specialistus, kurie suteiks visą reikalingą informaciją apie reikalingus dokumentus, proceso eigą, terminus, galimas išlaidas. Nuleisti rankų nedera, nes kiekviena įsisenėjusi problema yra sunkiai išsprendžiama. Sprendimas turi būti aiškus ir tikslus, o profesionalus bankroto administratorius pasirūpins efektyvia ir paprasta procedūra.